Registration | Remind password |Collection Studio 4.76

[ release date: May 31, 2024 ]Categories

Our developers' blog is divided on several collectors themes or categories:

Tags

Use tags below to find a required article in the blog:

5 years art auction Australia award bank banknote banknotes Belarus bill bills Books Brazil Canada cars cat celebrity China coin coin stacking coins collage collection collector collectors competition cool CS currency Czech Republic design dollar dollars euro face flag France fun funny germany hobby India Japan king library medals Mexico microscope mint money moneygami museum news NYC Olympic Games paper money penny photo Pound review riddle rouble Royal Mint ruble rubles rupee Russia scotland set sightseeing Soviet Union stamp stamps Switzerland travel tree Ukraine United Kingdom United States video vinyl war won ww2 yuan

Blog: CS is available in Turkish language

August 23
2010

CS is available in Turkish language

Tanıtım:

Collection Studio bir koleksiyon hazırlama, saklama ve düzenleme programıdır. Program sayesinde hobi veya ticari amaçla elinizde bulunan madalya, bozuk para, pul, CD, DVD, poster, film, kitap, kağıt para ve buna benzer çeşitli araçları bir arada toplayıp, bunları düzenleyip yönetebilirsiniz.

Çeşitli ülkelere ait bozuk para ya da kağıt paraları kolay bir şekilde programın veritabanına girebilir ve çeşitli ayrıntılar da oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde pul, poster, film, madalya gibi çeşitli araçları da koleksiyon içine dahil edip, bunlarla ilgili her türlü veriyi yazabilirsiniz. Kolay kullanımı sayesinde fazla zorluk çekmeden programla çalışabilir ve elinizdeki arşivi hızlı ve detaylı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

'File/Dosya' > 'New/Yeni'ye tıkladıktan sonra gelen pencereden koleksiyon türü seçilebilir. Bir banknot (kağıt para) girmek istediğinizde paranın değeri, ülke, değişim oranı, emisyon yılı, bayrak, katalog dizini, fiyatı, katalog fiyatı, en-boy oranı, yatay-dikey oranı, seri numarası, imza sahibi, basım yeri, hammadde, bölge, barkod, kalite, resim ve özel alanlar girebilirsiniz. Aynı şekilde kitap, disk, madalya, poster, pul gibi koleksiyon amaçlı düzenlemek için çeşitli detaylı bilgiler girebilirsiniz.

Özellikler:

 • Bozuk para, kağıt para, pul, disk, poster, film, kitap gibi çeşitli araçlardan oluşan bir koleksiyon veritabanı oluşturulabilir.
 • BMP, GIF, JPEG, PNG, TGA, PCX, WMF, EMF gibi tüm popüler resim türlerini destekler.
 • Önceden yüklenmiş 400'ün üzerinde web bağlantısı mevcuttur. Örneğin, Türkiye seçildiğinde kağıt ve bozuk para çıkaran devlet kurumlarının internet adresleri mevcuttur. Ayrıca siz de düzenleme yapabilirsiniz.
 • Belgelerinizi parolayla koruyabilirsiniz.
 • İstatiksel grafikler halinde gösterim yapılabilir.
 • Çok dille kullanım mevcuttur.
 • Koleksiyon TXT, XML, XLS, CSV, SQL dosya türü olarak dışarı çıkartılabilir.
 • XML dosya uzantısıyla program içine dosya alınabilir.
 • İslami, İbrani, Tai, Budist, Mogol, Japon ve diğer tarihleri Gregorian (bizim de kullandığımız tarih biçimi) tarihine dönüştüren dahili tarih dönüştürücü mevcuttur.
 • Güçlü arama motoru sayesinde belli ölçülere göre arama yapabilir.
 • Barkod desteği mevcuttur.
 • Tüm ülkelerin kullandığı para birimi öğrenilebilir ve merkez bankalarına tek tuşla ulaşılabilir.
 • Görünümü HTML, RTF, TXT, XML, CSV olarak kaydedebilir.

Program kurulumdan itibaren Türkçe'dir.

Posted by andrew, August 23, 2010. Post has 1 comments.
review turkish

 

Facebook logo twitter logo vkontakte logo buzz logo LJ logo

Ali Koc
Guest
decoration
November 8, 2011 15:22
Quote    Reply
decoration
decoration  
Kısıtlama ve lisans

Programı 10 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Bu süre bitiminden sonra da programı kullanabilirsiniz ama bazı işlevler çalışmaz. Tam sürüm lisanslı fiyatı ise 35$'dır.

 
  decoration   decoration

comments rss 0.91 comments rss 2.0 comments rss atom 0.3 ?

Add Message
chart bar 22481 views; Messages: Last message 1.